Vizažiste esu jau 11 metų. Savo darbe dažnai sulaukiu įvairių klausimų susijusių su makiažo dengimo technika. Tuomet kilo mintis pasidalinti su Jumis savo patirtimi.

Išreikšti save makiažo pagalba... Būti ryškia, galbūt iššaukiančia ir net tada, kai norime tik atkreipti dėmesį į patraukliausius savo bruožus, turime pasinaudoti viskuo ką turime gražiausia. Taip, tai drąsu. Tačiau juk mūsų tikslas būti pastebėtoms.

ODA

oda   

Ypatingą dėmesį skirkit pudros dengimui, nes veido odos paruošimas tai pusė makiažo ir turi didele įtaką bendram vaizdui. Prieš tepant skysta pudra, jūs turite odą paruošti - užteti drėkinantį kremą ir palaukti apie 5-10 min, kol jis įsigers. Tuomt tepkite pagrindą nuo veido centro i šonus, kruopščiai skirstant link plaukų augimo linijos. Pagrindas gali būti tepamas įvairiais būdais: su pirštais, kempinėle arba šepetėliu. Svarbiausia - jį reikia dengti labai plonu, vienodu sluoksniu. Dažnai pasitaikanti klaida, per didelis pagrindo kiekis. Jei oda geros būklės, pagrindo reikia mažai. Bet tiems, kurių oda problematiška - galite naudoti daugiau pagrindo, tačiau juo slėpti tik defektus, bet netepant viso veido storu sluoksniu, kad veidas netaptų kauke. Kita klaida yra atsplavio pasirinkimas. Tamsus pagrindas (kai kurios moterys, turinčios tikrai šviesią odą, pasirenka tamsu atspalvį), rezultatas - pernelyg akivaizdus disonansas tarp balto kaklo ir tamsaus veido. Todėl pagrindo atsplavis turėtų būti kuo arčiau veido spalvos. Renkantis būtina pabandyti ne ant riešo, bet ant kaklo. Jeigu tikrai norite rinktis truputį šiltesnį atspalvį, nepamirškite kaklo.
Tepant pagrindą visuomet patepkite akies vokus (kad šešėliai geriau dengtųsi ir ilgiau išliktų), kaklą, ausis (jei reikia), jeigu rūbas atviras taip pat reiktų prisiminti dekoltė ir rankas. Šioms vietoms atspalvio suteikimui reikia truputį skystos pudros sumaišyti su kūno kremu ir jį paskirtyti ant minėtų vietų.

Odai rusvu ar alyvuogių atspalviu vakarui naudokite pudrą lengvu rausvu atspalviu, jei rinksitės gelsvą ar rusvą, oda gali atrodyt pavargusi. Jei oda turi rausvumo rinkitės gelsvus atspalvius.

Skystos pudros dengimui naudokit teptuką. Vakariniam makiažui, kai reikia stipresnio maskavimo, tai darykit sausu teptuku. Dieną geriau drėgnu, bet ne šlapiu (galima naudot vos drėgna kempinėlę), tuomet sluoksnis bus lengvesnis ir nepastebimas.

Jei ant odos yra paraudimų naudokit šiltesnių spalvų pudrą.

Makiažo gruntu vadinama pudra, kuri atrodo lyg presuota, bet yra kreminė. Įsivaizduojate turbūt apie ką aš kalbu. Ji dažniausia naudojama vakariniam makiažui ar fotosesijoms, kai reikia idealiai užmaskuoti odą, suteikti jai ypatingą lygumą bei matinį efektą. Tokią gruntą - pudrą geriausia tept sausa kempinėle.


Blizgi pudra


Rožinės, auksinės ar kūno spalvos dulkelės kur norėtum, kad atkreiptų dėmesį – nuogi pečiai, kaklas, tarpelis tarp krūtų, nepamirškint paryškint iškyliausių skruostikaulių vietų. Tai veikia!

AKYS

 

Jokiu būdu patamsėjusiams paakiams nenaudokite balto korektoriaus. Balta spalva yra labai pavojinga, su ja galite dar labiau išryškinti odos defektus. Paakiams naudokit gelsvą, smėlio ar persiko spalvos maskuotoją.

Siekiant pašviesinti vidinį akies kamputį, galima naudoti pieno baltumo šešėlį. Jei šios vietos nepašviesinsite, akys gali atrodyti pavargusios.

Paslėptas kontūras - vidinėje viršutinio voko dalyje tarp blakstienų. Brėžkit jį nuo išorinio link vidinio kampo, prieš blakstienų augimo liniją. Jei akys mažos, apatinio voko vidininėje dalyje dažyt nepatartina.

Norint išvengti "apsiverkusių", pavargusių akių efekto, - išoriniame kamputyje venkite geltonos, rausvos, šviesiai violetinės spalvos šešėlių.

Dažykite blakstienas ne plačiai atmerktomis akimis, bet žiūrėdamos žemyn. Tokiu būdu jos bus padažytos nuo pat šaknų, Jūs nesiraukšlėsite, akys neašaros.

Norite atrodyt originaliai, naudokite spalvotą tušą. Norite atrodyti prabangiai - juodą.

Jei Jums virš 35m., spalvoto tušo geriau atsisakyti.

Naudojate ryškias, kontrastines spalvas aprangoje, nekartokite tų pačių spalvų makiaže. Galite rinktis panašius atspalvius, bet jokiu būdu nesistenkit atkartot rūbų spalvų. Nepaisydamos šios taisyklės galite pakenkti bendram vaizdui.

Proginis makiažas - tai lyg papildomas aksesuaras prie Jūsų aprangos.

 
akys 
antakiai 

ANTAKIAI

Antakius dažyti geriausia specialaus šepetėlio pagalba naudojant tam skirtus šešėlius antakiams. Nebijokite naudoti kartu dviejų atspalvių. Tokiu būdu išgausite būtent Jūsų odos ir plaukų spalvai artimiausią atspalvį. Juk gamtoje retai būna grynai juodi, rudi ar pilki antakiai. Tad pasistenkite atrodyti kuo natūraliau. Skubančioms siūlau tai daryti gerai nusmailintu pieštuku. Padažytų antakių spalvai sušvelninti ant antakių galite tepti smėlio spalvos šešėlio. Formuojame ir fiksuojame antakius specialiu geliu ar vašku.Jei dažydamos mėgstate išilginti akis (pvz.: "katės" akių efektas), užbaigtumo išgavimui, nepamirškite prailginti antakius. Vidinis akies kampas ir antakių pradžia turi sutapti.Manau, moteris, kuri makiažo pagalba nebijo būti graži ir matoma yra tikrai stipri ir verta pagyrimo.

 
skaistalai 

SKAISTALAI

Nenaudojate veido skaistalų kasdien ir nežinote kur juos tepti? Pradedančiosioms bus lengviau tepti kremo ar putų konsistencijos skaistalus. Tokiems skaitalams nereikia specialių įgūdžių ir savarankiškai užtepti nesudėtinga, kadangi dengiasi plonai, atrodo natūraliai. Tokių skaistalų vietą rasti paprasta - nusišypsokite, raskite aukščiausią skruostikaulio vietą. Uždėkite ant jo tašką ir ištušuokite jį pirštų pagalba. Jei veidas yra labai apvalus ar turi kvadratinę formą, tokia technika netinka. Šiuo atveju labiau derėtų akcentuoti duobutę po skruostikauliu. Kad būtų patogiau rasti skaistalų vietą, makiažo metu skruostus įtraukite.

Kreminius skaistalus galite naudoti ir kaip pagrindą šešėliams.

Jei per daug užtepėte birių ar presuotų skaistalų, nesijaudinkite. Tiesiog storu šepetėliu paimkite birios pudros ir plonai padenkite ant viršaus.

Kartais nereikia skaistalų, užtenka pabrėžti veido formą tamsesne ar bronzuojančia pudra.

 
lupos 

LŪPOS

Renkantis lūpų dažų spalvą reikia atsižvelgti i rūbų, plaukų, akių, šešėlių spalvą ir, žinoma, madą.

Jei nežinote kokia lūpdažio spalva geriau tiktų prie Jūsų makiažo, tiesiog pažiūrėkite kokios akių šešėlių spalvos dominuoja. Jei šiltos, rinkitės šiltą ir lūpdažį, jei šaltos - šaltą.

Kartais sunku išsirinkti raudoną lūpų dažą. Tai padaryti bus lengviau jei atidžiai pažiūrėsite į savo akių baltymo ryškumą. Jei jis sodriai baltas, vadinasi Jūsų raudoni lūpų dažai turi būt šaltesnių atspalvių (pvz.: raudona su trupučiu violetinės - vadinama "buroku"), jei turi gelsvumo - šiltų atspalvių (pvz.: raudona su oranžine).

Dažnai žurnaluose randame patarimų, kai mėgstančioms drėgnų lūpų efektą siūloma ant lūpų padengtu lūpdažiu tepti blizgesį. Pirmiausia siūlyčiau sumaišyti lūpdažį su blizgesiu ir tik tada tepti ant lūpų. Tokiu būdu spalva bus sodresnė, ryškesnė ir kartu gundančiai blizgi, lyg lūpos būtų padengtos laku.

Jūsų tikslas putlios lūpos? Tuomet atsisakykite tamsių lūpų blizgesių bei lūpdažių. Su jais lūpos atrodys siauresnės, mažesnės. Rinkitės šviesių atspalvių dažus, vizualiai suteikiančius lūpoms apimties, taip pat blizgius lūpų dažus – šviesą atspindinčios delelės padės sukurti putlesnių lūpų įspūdį.
Norite, kad lūpų dažai išsilaikytų visą vakarą? Tokiu atveju prieš dažant jas padenkite trupučiu skystos pudros

Kontūrui bei daliniam lūpų padengimui labai patogu naudoti taip vadinamą "adaptorių",t.y. pieštukas kurio spalva artima lūpoms, todėl jis lyg ištirpsta užtepus lūpų dažą. Jei lūpų pieštuku padengsit visas lūpas, lūpdažis ar blizgesys išsilaikys ilgiau.Nereikia iš naujo kurti to, kas jau sukurta. Tiesiog pabrėžkite savo privalumus. Nederėtų kardinaliai keistis. Kartais taip slėpdami trūkumus tik dar labiau juos pabrėžiame. Išsiskirkite individualumu. Taigi, stenkitės atkreipti dėmesį į savo privalumus ir išmokite juos išryškinti!

 

lupos

atrodyti prabangiai akis lupų akimis

oda

antakiu akis lupom akiu makiazas lupas odai antakiams akims

antakiai

antakius storos lupos odoje antakiu akis lupom padazytos

akys

akim lupas odai antakiams akiu makiazas akis

oda

antakiu akis lupas odai

antakiai

antakius storos lupos kaip atrodyti prabangiai putlesnes lupos padazytos akys